Арсенал се върна в Топ 4, Подолски герой при обрат срещу Уест Хам (видео)

Със силно второ полувреме и два гола на Лукас Подолски Арсенал спечели лондонското дерби срещу Уест Хам с 3:1 и си върна четвъртото място в Премиър лийг. "Топчииите" имат 67 точки, а Евертън остана пети с 66, но "карамелите" са и с мач по-малко. Мачът на "Емиратс" не беше никак лесен за домакините, които се озоваха в ролята на догонващи след гол на Матю Джарвис в 40-ата минута, но още до почивката Подолски изравни, а през втората част Оливие Жиру и отново Подолски донесоха така важната победа на тима на Арсен Венгер.

Арсенал беше в серия от 4 мача без пълен успех в първенството, но през уикенда се класира на финала за ФА Къп, а днес показа характер и постигна много важна победа в преследване на място, което да гарантира на тима участие в Шампионската лига.

Изненадващо или не, по-добрият отбор в началото беше Уест Хам. "Чуковете" печелеха единоборствата в средата на терена и организираха опасни атаки, но не успяваха да открият резултата. Най-близо до гола беше Мохамед Диаме в 19-ата минута, когато след корнер и кратко разбъркване топката стигна до него, но той я прати високо над вратата. Десетина минути по-късно Жиру се озова на стрелкова позиция в наказателното поле, но пропусна.

Груба грешка в защитата на домакините беше наказана от Матю Джарвис, който изведе Уест Хам напред в 40-ата минута. С основна заслуга за гола беше Антонио Ночерино. Италианският халф проби по десния фланг и от втори опит достави топката за Дарвис, а той с глава не сбърка.

Отговорът на "топчиите" не закъсня. В 44-ата минута хубав пас на Сантиаго Касорла намери Подолски и германецът в типичния си стил опъна мрежата с мощен диагонален шут.

След почивката Арсенал наложи волята си сравнително бързо. Жиру вкара много красив пас след дълъг пас на Томас Вермален и перфектно овладяване на топката. След това стражът на Уест Хам Адриан дел Кастийо спаси силен удар от фаул на Подолски. Германецът обаче не бе казал последната си дума в мача. В 78-ата минута той получи подаване от резервата Аарън Рамзи и заби топката под гредата за крайното 3:1.