Страхотен Супер Бобо с 27 точки! Олимпиакос с драматична загуба с 2:3 от Финикас в полуфинал №3

Българският волейболист Боян Йорданов и настоящият шампион на Гърция Олимпиакос (Пирея) допуснаха драматична загуба в полуфиналните плейофи на местната лига. "Червено-белите" от Пирея отстъпиха много трудно като гости на Финикас (Сирос) с 2:3 (25:20, 18:25, 25:21, 21:25, 22:24) в трети мач от полуфиналите, игран тази вечер, след като водеха с 2:1 гейма.

Въпреки поражението, настоящите шампиони все още водят в плейофната серия, която се играе до 3 успеха от 5 срещи, с 2-1 победи. Четвъртият двубой между двата тима е утре (16 април) отново от 19,30 часа българско време в Сирос.

Супер Бобо изигра поредния си силен мач за Олимпиакос и бе над всички с 27 точки (4 аса, 1 блок и 46% ефективност в атака), но и неговите усилия се оказаха недостатъчни за успеха. За тима на Финикас австриецът Томас Цас (2 блока, 2 аса и 59% ефективност в атака) и украинецът Андрий Дячков (2 аса, 4 блока, 45% ефективност в атака, 68% позитивно и 32% перфектно посрещане) реализираха съответно 24 и 20 точки за победата.