Борусия (Д) стигна финал за Купата, Лева със 100 гола (видео+галерия)

Отборът на Борусия (Дортмунд) надви с 2:0 гостуващия Волфсбург в 1/2-финален двубой за Купата на Германия, игран на "Сигнал Идуна Парк". Хенрих Мхитарян (12) и Роберт Левандовски отбелязаха за състава на Юрген Клоп. Полският стрелец оформи головата си сметка за вестфалци на юбилейното число 100. На финала Борусия ще срещне победителя от дуела Байерн (Мюнхен) - Кайзерслаутерн.

В 12-ата минута Марко Ройс намери Хенрих Мхитарян, който с нисък изстрел от 18 метра порази близкия ъгъл на вратаря Макс Грюн. В 17-ата можеше да падне и втори гол, но Ройс си поведе твърде дълго. Германският национал се озова на чудесна позиция, но направи грешка, от която вратарят се възползва.

Борусия (Дортмунд) - Волфсбург Гостите също създаваха напрежение пред вратаря Роман Вайденфелер. В 19-ата Ивица Олич беше блокиран в наказателното поле, след което падна. В 33-ата Кевин де Брюин центрира от фаул, а Налдо за малко не успя да отклони към вратата при неподготвени защита и вратар. В 38-ата Матс Хумелс стреля с глава след плонж при хубаво центриране отляво на Ерик Дурм.

Борусия (Дортмунд) - Волфсбург В 42-ата Кристиан Треш центрира, а Маланда нацели греда след удар с глава. Минута по-късно Роберт Левандовски отбеляза за 2:0 след кратко забавяне на дузпата. Това беше гол номер 100 за поляка с екипа на дортмундци в един от последните му мачове за тима.

Борусия (Дортмунд) - Волфсбург В 49-ата Лева беше изведен от Ройс, но от малък ъгъл нацели близката греда. В 51-ата Олич, Хумелс и Вайденфелер скочиха за топката, тя остана в краката на Арнолд, чийто удар за малко не намери опразнената врата. В 54-ата Левандовски пак опъна мрежата, но от положение на засада, заради което голът не беше зачетен.

Борусия (Дортмунд) - Волфсбург "Вълците" играха по-дейно в предни позиции, докато дортмундци предимно се бранеха. В 74-ата минута Жуниор Маланда направи непростим пропуск. Оставен сам на втората греда, 19-годишният белгийски халф прати кълбото над гредата. В 81-ата Волфбург имаше нов страхотен шанс. Маланда и Луис Густаво имаха добри шансове, но намеси на Вайденфелер и гредата и спасиха мрежата. Маланда пък се контузи при опита си за втори шут. В края на срещата Ройс и Вайденфелер си размениха реплики, след което полузащитникът беше заменен от Юлиан Шийбер.

Снимки: Getty Images/Guliver