Джокович с 45-минутна победа

Шампионът Новак Джокович се нуждаеше от едва 45 минути, за да се класира за третия кръг на турнира от сериите "Мастърс" в Монте Карло. Сърбинът се наложи над Алберт Монтанес (Испания) с 6:1, 6:0 и постигна 6-ата си победа от 6 срещи с този съперник, в които има само един загубен сет. Испанецът спечели само първото си подаване, след което загуби 11 поредни гейма и допусна общо пет пробива.

Поставеният под номер 9 Жо-Вилфред Цонга също продължава напред. Французинът победи Филип Колшрайбер (Германия) с 6:4, 1:6, 6:4 в мач от втория кръг на надпреварата.

В други срещи, които се изиграха днес, Теймураз Габашвили (Русия) отстрани Жил Симон (Франция) с 4:6, 6:4, 6:4, Андреас Сепи (Италия) се наложи над Михаил Южни (Русия) с 6:3, 7:6(4), Жулиан Бенето (Франция) елиминира Юрген Мелцер (Австрия) с 6:4, 3:6, 6:4, Йен-Хсун Лу (Тайпе) победи Федерико Делбонис (Аржентина) със 7:6(5), 6:1, а 16-ят поставен Йержи Янович (Полша) отпадна след загуба от Микаел Льодра (Франция) с 4:6, 2:6.