Цецо Соколов и Тренто с "уайлд кард" за световното клубно?

Италианският волейболен отбор Диатек (Тренто), където играе българската звезда и национал Цветан Соколов, е получил "уайлд кард" за световното клубно първенство в бразилския град Бело Оризонте, твърди блога на Джан Лука Пазини от "Гадзета дело Спорт".

Според него трентинци, които са 4-кратни световни шампиони (б.р. от 2009 до 2012 година) са получи покана да играят на клубния Мондиал от 5-ти до 10-ти май, но все още няма официално потвърждение от Международната федерация (FIVB). Сигурните отбори-участници до момента са домакините и настоящите световни клубни и шампиони на Южна Америка от Сада Крузейро (Бело Оризонте) и аржентинският UPCN (Сан Хуан), който е вицешампион на Южна Америка, победителят в европейската Шампионска лига - руският гранд Белогорие (Белгород), пуерториканският Гуайнабо Метс (Гуайнабо), който бе определен за представител на Северна и Централна Америка (NORCECA) и шампионът на Африка - тунизийският Есперанс.

Очаква се победителят от азиатското клубно първенство, което се провежда в момента в Манила (Филипините). Другата "уайлд кард" пък по предварителна информация ще отиде при полския Ястрежебски Вегиел (Ястрежебие-Здруй), който спечели бронзовите медали в европейската ШЛ.