Атлетик (Б) разби Малага и се утвърди в Топ 4 (видео)

Отборът на Атлетик (Билбао) направи нова важна крачка към класиране в Шампионската лига след като надигра категорично с 3:0 тима на Малага в последен мач от 33-ия кръг на Примера дивисион. Баските прибавиха ценни три точки в актива си и се утвърдиха на 4-ата позиция в класирането. Ариц Адурис отбеляза два от головете за успеха в 4-ата и 46-ата минута, а Андер Ерера добави третото попадение в 62-ата минута.

Атлетик имаше шанса да открие резултата още в началото на мача. В 4-ата минута след центриране от корнер Адурис с глава простреля вратата за 1:0. След това и двата тима имаха някои добри възможности, но в началото на втората част защитата на гостите проспа една бърза атака и Маркел Сусаета нахлу от дясно и изведе Адурис пред вратарското поле, а той от близо направи разултата 2:0. В 62-ата минута пък домакините окончателно подпечатаха успеха си след като Андер Ерера с удар извън наказателното поле успя да провре топката през ръцете на вратаря.

С тази победа Атлетик събра актив от 62 точки на 4-ата позиция и е с 6 повече от петия Севиля. Малага пък остава в средата на таблицата с 38 точки на 11-ото място.