Барселона взе Шампионската лига… за деца

Отборът на Барселона спечели по категоричен начин Шампионската лига за юноши до 19-годишна възраст, след като разгроми с 3:0 Бенфика на финала на турнира в Нион. Две попадения за младите каталанци реализира египетския талант Мунир Ел Хадади, който бе точен в 33-ата и 88-ата минута. Резултатът откри 17-годишният Родриго Тарин още в деветата минута на срещата, след като вратарят на Бенфика Граса изби удар отблизо отново на Мунир Ел Хадади. При резултат 0:1 португалският гранд имаше възможност да изравни резултата от дузпа, но Ромарио Балде разтресе горната греда с изключително мощен удар от бялата точка.

Барса започна вихрено мача и още в деветата минута Мунир Ел Хададипроби по дясното крило и преодоля двама бранители на Бенфика, за да стреля почти от аутлинията и да затрудни вратаря на португалците Граса. Пръв до отбитата от стража топка стигна Родриго Тарин, който откри резултата за Барселона. Минути по-късно Бенфика можеше да се върне в мача, след като камерунецът Елохор Годсуил фаулира Гонсало Гуедеш в наказателното поле и португалците получиха правото да изпълнят дузпа. От нея обаче Ромарио Балде стреля изключително силно в горната греда и пропусна да изравни. В 33-ата минута звездата на юношеския състав на Барселона Ел Хадади удвои аванса на своя тим след пас на Адама Траоре.

Крайното 3:0 за Барса отново оформи Ел Хадади с гол зад центъра на терена. Той видя, че вратарят на Бенфика е далеч пред голлинията си и отправи удар, с който го прехвърли, за да направи резултата класически и да донесе златните медали на Барселона.