Ситроен смазаха конкуренцията в Маракеш, Льоб с победа в дебютния си уикенд

Ситроен смазаха конкурентите си в първия състезателен уикенд в Световния пистов шампионат за туристически автомобили (WTCC) в Маракеш, след като Хосе Мария Лопес спечели първото състезание, а Себастиен Льоб второто.

Френската легенда на моторните спортове бе безупречен във втората надпревара, след като завоюва лидерството още в началните обиколки и след това не остави шанс на никого да го притесни.

В първото състезание Лопес спечели и поведе тройния успех за Ситроен, след като Льоб завърши втори, а Иван Мюлер трети.

Втората надпревара започна шеметно, след като местната звезда Мехди Бенани удари потеглилия от пол-позишън Том Коронел още в първите метри. Състезанието бе спряно, тъй като Коронел се разби в предпазните стени, а Иван Мюлер стана неволна жертва на създалата се ситуация.

След подновяването Бенани не успя да се задържи дълго пред Льоб, а и освен товамароканецът бе наказан с минаване през алеятапред боксовете. Така Льоб не срещна никакви затруднения в това да пресече финала на първа позиция.

Във временното класиране Лопес е първи с 48 т., следван от Льоб с 47. Трети е Том Чилтън с 27, а Иван Мюлер е пети със 17. Следващият старт е във Франция на 20 април на пистата "Пол Рикар".