Левски остана в битката за второто място след победа над Ямбол (галерия)

Отборът на Левски продължава да мечтае за второто място в редовния сезон на Националната Баскетболна Лига, след като тази вечер се наложи при домакинството си на Ямбол с 83:69 в последен двубой от програмата на XXIV кръг.

По този начин „сините” вече имат на сметката си 15 победи и 6 поражения и заемат трета позиция, а вторият в класирането Балкан (Ботевград) има 16 успеха и 5 загуби.

Лайънъл Чалмърс и Брендън Хийт бяха най-резултатни за столичани, след като отбелязаха по 15 точки, Павел Иванов и Димитър Ангелов добавиха по 11 точки, а Джумейн Джоунс вкара 10 точки за успеха.

Левски остана в битката за второто място след победа над Ямбол
Станислав Славейков вкара 16 точки за Ямбол, а Франко Кащропил и Павлин Иванов приключиха съответно с по 15 и 13 точки.

След равностойни първи минути, баскетболистите на Левски направиха няколко добри защити, което им позволи и да се откъснат напред с 18:8, като с основна заслуга бяха Чалмърс и Джеймс, които се разписаха от зоната за три точки.

През втората четвърт гостите от Ямбол успяха за момент да свалят пасива си до 4-5 точки, но след това силна серия на столичани, завършена от две тройки на Чалмърс и Иванов, доведе разликата до 15 точки – 44:29 на почивката.

През второто полувреме ситуацията на терена не се промени особено, като баскеболистите на Левски успяваха да задържат комфортната си преднина, въпреки постоянните опити за обрат от страна на гостите, като последния съдийски сигнал прозвуча при 14 точки в полза на „сините” – 83:69.

Снимки: Илия Стоименов, Sportal.bg