Очаквайте: Левски с последна тренировка преди срещата с Берое, "сините" са амбицирани да се върнат към победите

Леверкузен на полпозишън за последното място в ШЛ (видео)

Четири кръга преди края на сезона в Бундеслигата Байер (Леверкузен) си върна четвъртото място, което праща на плейоф за участие в Шампионската лига. Това стана факт след трудно 2:1 над Херта (Берлин) на "БайАрена". Срещата беше дебютна за временния старши треньор Саша Левандовски, който ще води "аспирините" до лятото след уволнението на Сами Хюпия преди седмица.

Байер имаше шанса да поведе още в първата минута, след като Щефан Кийслинг засече в мрежата с глава центриране на Джуло Донати. Две минути по-късно Гонсало Кастро пропусна да удвои аванса.

В 20-ата минута далечен шут на Себастиан Бьониш разтресе напречната греда на Томас Крафт, лишавайки домакините от втори гол.

Малко след това обаче късметът се усмихна и на тях. В 23-ата минута удар на Енис Бен-Хатира се отби в гредата на вратата на Бернд Лено, след което играчите на Байер организираха контраатака, завършена точно от младия Юлиан Бранд за 2:0.

Столичани отговориха седем минути преди почивката, когато Сандро Вагнер, който днес замести отсъстващия голаджия на тима Адриан Рамос, беше точен с глава след центриране на Толга Джиерджи. При подаването обаче останаха съмнения за засада.

През второто полувреме Байер продължи да бъде по-стойностният тим и в края заслужено се поздрави с успеха.

До края на сезона Леверкузен ще води битка за четвъртата позиция с Волфсбург, Борусия (Мьонхенгладбах) и евентуално Майнц 05. Херта пък е 10-и и не играе за нищо.