Локо Сф дърпа в битката за оцеляване - втори отбор изпадна от "А" група

Локомотив (София) би с 2:0 като гост Любимец в мач от 33-ия кръг на "А" група и взе комфортна преднина от седем точки пред Черноморец в битката за оцеляване.

Резултатът бе открит от Димитър Илиев в 18-та минута, а в средата на втората част се разписа и Даниел Генов.

Поражението пък и на теория изпрати домакините в "Б" група.

В първите минути двата отбора си размениха по един опасен удар. Първо Димитър Илиев стреля в аут, а в шестата минута Кикарин опита да вкара с глава, но Митрев спаси.

След четвърт час игра Маркиньос имаше възможност да открие резултата, но изстрелът му с глава бе спасен от Рашков. Три минути по-късно обаче гостите откриха резултата. В 18-та минута Маркиньос открадна една топка и подаде към Димитър Илиев, който напредна и шутира покрай вратаря за 1:0 за Локо (София).

До края на полувремето Вълчанов и Алба опитаха удари от средна дистанция, но без успех. Гостите отговориха с изстрел на Маркиньос, но и той не намери целта.

В 64-та минута Локомотив вкара втори гол. Иво Иванов овладя топката и изведе Даниел Генов, който с премерен шут опъна мрежата зад Рашков. Малко преди това, в 59-та минута, Вълчанов стреля от фаул, но Митрев спаси.

След попадението Локомотив предпочете да не рискува излишно, уби темпото и спокойно дочака последния съдийски сигнал на Ангел Баялчалиев.