Машината Игуаин разкъса Лацио (видео)

Третият в класирането Наполи записа очаквана победа с 4:2 над Лацио в среща от 33-ия кръг на калчото и запази аванса си от 9 точки пред Фиорентина. 20-ата победа за тима на Рафаел Бенитес стана факт след три гола на Гонсало Игуаин (49'-дузпа, 67', 90') и един на Дрис Мертенс (42'). Сенад Лулич (21') беше извел "орлите" напред преди това. Почти цяло второ полувреме римляните играха с човек по-малко заради червен картон на Лорик Кана в 48-ата минута.

Неаполитанците изглеждат сигурни за място в Шампионската лига, докато столичани загубиха ценни точки в стремежа си да се докопат до Лига Европа. През есента Наполи спечели и в Рим и то отново с 4:2.

Домакините излязоха с оптималния си състав и категорично надиграха своя съперник. При отсъствието на контузения Мирослав Клозе Лацио отново започна с "фалшива деветка" в лицето на Стефано Маури.

Наполи можеше да получи солидно предимство още в 12-ата минута, когато Игуаин се измъкна сам срещу вратаря и Кана го фаулира пред наказателното поле. Съдията обаче прецени, че албанецът не е последен в защита и му вдигна само жълт картон.

Девет минути по-късно Лулич успя да се възползва от един от малкото шансове за гостите през първата част и откри резултата. В 31-ата минута Фелипе Андерсон пропусна 100-процентова възможност за втори гол за гостуващия отбор. В 42-ата минута обаче Мертенс изравни със зрелищен изстрел, който не даде шанс на вратаря Етрит Бериша.

Ключовата ситуация в срещата дойде три минути след подновяването на играта. Тогава Кана фаулира Мертенс в наказателното поле и беше изгонен за второ официално предупреждение. Игуаин не сгреши при дузпата и Наполи поведе с 2:1.

В 67-ата минута аржентинецът заби второто си попадение, с което изглеждаше, че всичко е решено. Изненадващо обаче "орлите" намериха сили да се върнат в срещата след гол на Оджени Онази осем минути преди края. В оставащото време десетимата футболисти на Лацио се опитаха да стигнат до точката, като в последните секунди Микаел Сиани имаше шанс да реализира с глава, но Хосе Рейна беше на мястото си. Веднага след това Игуаин сложи точка на спора с третия си гол след нова грешка в центъра на защитата на гостите.