Феноменален вратар носи победа на Кубан, Попето с асистенция (видео)

Отборът на Кубан постигна втора поредна победа в Премиер лигата. Краснодарци надвиха с 2:0 като гост Рубин, а големият герой беше вратарят Александър Беленов, който направи серия от изумителни спасявания, особено след почивката.

Българският национал Ивелин Попов се отличи с асистенция за втория гол, дело на Георге Букур. Другото попадение за Кубан отбеляза Лоренцо Мелгарехо. Станислав манолев влезе като резерва след почивката.

Двата отбора влязоха в мача от сходни изходни позиции. И Рубин, и Кубан се намираха в средата на таблицата и без шансове да се класират за евротурнирите. Преди седмица тимът на Ивелин Попов надви Том с 2:0 и записа първа победа за 2014 година, докато казанци бяха в серия от 4 мача без успех, но с евентуални три точки щяха да изместят гостите от деветата позиция в таблицата.

Левият бек Лоренцо Мелгарехо отново беше поставен като централен нападател от треньора на Кубан Виктор Гончаренко. Зад парагваеца действаше Попов, а Никита Безлихотнов и Георге Букур атакуваха по крилата.

Наставникът на Рубин Ринат Билялетдинов заложи на нападателния тандем Сардар Азмун - Марко Девич, а в халфовата линия се спря на Ян М'Вила, Роман Ерьоменко, Гьокдениз Карадениз и Павел Могилевец.

Гостите започнаха по-силно и поведоха в 11-ата минута. Мощен шут на Шарл Каборе беше избит в корнер, а след неговото изпълнение и кратко разбъркване топката се озова на крака на Мелгарехо, който технично я насочи в мрежата. Рубин отговори с два опсни изстрела на Ерьоменко, но в първия случай топката профуча покрай вратата, а няколко минути по-късно Беленов показа добър рефлекс и спаси.

Натискът на Рубин се засилваше с всяка изминала минута. Беленов парира силен удар на Азмун, а след това и на Карадениз. Кубан се защитаваше и разчиташе на контри, но повечето от тях приключваха с неточен пас още в средата на терена.

Гостите нанесоха решителния си удар в началото на втората част, а в основата на гола беше Ивелин Попов. Бившият футболист на Литекс умело задържа топката пред наказателното поле и в точния момент пусна пас по конец към Букур, който технично преодоля Сергей Рижиков.

Последваха нови феноенални намеси на Беленов, който буквално отчая нападателите на Рубин и най-вече Азмун. "Иранския Меси" на два пъти беше в чиста позиция, но Беленов и в двата случая се намеси решително. Гьокдениз Карадениз и Девич също бяха близо до гола, но веждесъщият вратар на Кубан винаги намираше начин да протегне ръка и да избие топката.

В 64-ата минута Станислав Манолев смени автора на първия гол Мелгарехо. Домакините продължаваха да атакуват яростно, но всичките им удари бяха спасявани от непробиваемия Беленов.

В последните минути и двамата треньори направехи смени, които с нищо не промениха хода на мача. Рубин нападаше с всички сили и стигаше до стрелкови позиции, но топката не искаше да влезе във вратата.

Загубата е трета поредна за Рубин и отборът остана на 10-ото място. В същото време Кубан започва да навлиза във форма и има шанс да догони намиращите се пред него в подреждането Амкар и Ростов.