Спарта докосва титлата след разгром в дербито на Прага (видео+галерия)

Походът на Спарта (Прага) към 36-ата титла в клубната история продължава с пълна сила. Отборът на Витежслав Лавичка разгроми Славия (Прага) с 3:0 в голямото дерби на чешката столица и вече има аванс от 11 точки пред актуалния шампион Виктория (Пилзен).

Феновете на двата тима се бяха подготвили подобаващо и представиха впечатляващи хореографии. На терена обаче интрига липсваше. Спарта овладя инициативата от самото начело и бе въпрос на време да открие резултата. Това стана в 29-ата минута, когато хубава атака по леви фланг завърши с подаване към Доминик Лафата и той не сбърка.

След почивката доминацията на домакините бе още по-ярка. В 53-ата минута Йозеф Хюсбауер стреля от границата на наказателното поле, топката рикошира в крака на футболист на Славия и заблуди вратаря Радек Черни, който само изгледа полета й към мрежата - 2:0. Точка на спора постави Борек Дочкал в 77-ата минута. Нападателят на Спарта бе намерен на стрелкова позиция и технично преодоля Черни за крайното 3:0.

Спарта все още няма загуба и се стреми към златен дубъл. В турнира за Купата на Чехия отборът е на полуфинал срещу Яблонец. За Славия сезонът е пълен провал. "Червено-белите" заемат незавидното 14-о място от 16 отбора и опасността да изпаднат е съвсем реална.