Доби Рабаджиева и Галатасарай без шансове за Купата на Турция

Волейболната националка Добриана Рабаджиева и нейният Галатасарай Дайкин (Истанбул) останаха без шансове да спечелят Купата на Турция, след като допуснаха две загуби на финалната четворка.

Първо, вчера волейболистките на "Джим бом", без Доби Рабаджиева, паднаха от гранда Вакъфбанк (Истанбул) с 0:3 (19:25, 14:25, 19:25) в мач от първия ден от финалите на турнира. Българката остана резерва и не влезе в игра. Най-резултатна за Галатасарай пък стана колумбийката Маделин Монтаньо със скромните за нея 11 точки (1 блок, 2 аса и 26% ефективност в атака). За тима на Вакъфбанк сръбските националки Йована Бракочевич и Йелена Николич и Гьозде Сонсирма реализираха по 11 точки за победата.

Днес пък, Доби Рабаджиева и съотборничките й отстъпиха на Фенербахче (Истанбул), който е воден от вече бившият селекционер на България Марчело Абонданца, с 0:3 (12:25, 16:25, 22:25) във втората си среща на турнира. За разлика от първия двубой Доби Рабаджиева игра цял мач и се отчете със 7 точки (32% ефективност в атака, 47% позитивно и 29% перфектно посрещане), а капитанката Нериман Йозсьой завърши с 11 точки (55% ефективност в атака, 55% позитивно и 31% перфектно посрещане). За "фенерите" корейската звезда Ким Йънг (1 блок, 1 ас, 59% ефективност в атака, 73% позитивно и 55% перфектно посрещане) и бразилската националка Фе Гарай (5 аса!!!, 1 блок, 44% ефективност в атака, 60% позитивно и 47% перфектно посрещане) реализираха съответно 15 и 14 точки за победата.

Мачът, обаче ще се запомни с прекъсвания от общо над 30 минути заради феновете в залата. В края на втория гейм ултрасите на Галатасарай започнаха да хвърлят коктейли "Молотов" по игрището, като съдията веднага прекъсна срещата и прибра двата състава в съблекалните. След няколкоминутна пауза играта се поднови, но атмосферата остана много гореща. Този път феновете на Фенербахче хвърлиха една "бомба", която падна много близо до либерото на Галатасарай Нихан Гюнейлигъл. Двубоят отново бе прекъснат за 22 минути, като междувременно полицията реши да изкара всички фенове и зрители от залата.

По този начин волейболистките на Галатасарай са на последното място в класирането без спечелена точка след 2 загуби от 2 мача. Утре (13 април) в последната си среща Доби Рабаджиева и компания излизат срещу Еджзаджъбашъ Витра (Истанбул), който също е без победа, в спор за 3-то място. Срещата е от 14,00 часа българско време, а от 19,00 часа е същинският финал на турнира между Вакъфбанк и Фенербахче, които имат по два успеха до момента.

Снимки: voleybolextra.com