Калиакра с първа пролетна победа

Калиакра (Каварна) спечели с 2:1 срещу Дунав 2010 (Русе) в среща от 20-ия кръг на "Б" група. Победата е първа за тима от Каварна от началото на пролетния полусезон, а също и за наставника му Никола Спасов, който го оглави преди две седмици.

През първото полувреме до по-чисти голови положения достигнаха играчите от Русе, които имаха и превес в играта. В 40-ата минута те получиха право на изпълнение и на 11-метров наказателен удар за нарушение на каварненския капитан в наказателното поле. Зад бялата точка застана Любомир Иванов, но прати топката встрани от рамките на вратата.

Дунав започна по-активно и след почивката. Шест минути след подновяването на играта Йордан Димитров завърши контраатака по левия фланг и вкара в мрежата на Илиев. Отборът на домакините се върна в играта едва през последните двадесетина минути на мача. След продължително разбъркване и серия от удари по целта Дарин Андонов вкара за 1:1 с глава след центриране в наказателното поле.

В 78-ата минута Иван Петков си изработи дузпа срещу вратаря на гостите. Зад топката застана Александър Василев, но улучи гредата. Отново той пое риска да стреля изненадващо от неудобна позиция в 88-ата минута, свари неподготвен вратаря на Дунав и донесе първата за сезона победа за съотборниците си.