Академик и Монтана се самоубиха в Свищов

Пред около стотина зрители на стадиона в Свищов местния Академик и Монтана завършиха 1:1 в среща от 20-ия кръг на Б група. Равенството уби надеждите на домакините за спасение от изпадане, както и на гостите за изкачване на челните позиции. Мачът започна интересно. В 5-ата минута Теодор Коев засече с глава центриране на съотборник, но монтанския вратар Христо Иванов спаси. След още толкова време и гостите проведоха първата си сериозна атака, но Николай Младенов хвана топката след шута на Цветелин Тонев. Четвърт час след началото на мача Ерик Почански получи топката на точката за изпълнение на дузпа, но не уцели вратата на домакините. „Студентите“ също отвърнаха с непростим пропуск. В 27-ата минута Десислав Русев открадна топката от съперник, но я насочи в гредата, последва добавка на връхлитащия Веселин Васев, но Христо Иванов изби в корнер. Четири минути преди края на първата част Русев и Стоян Кадифчин направиха двойно подаване, след което Русев вкара за 1:0.

След почивката футбола остана на заден план за сметка на прекъсванията, грубата игра и нервното напрежение. В 78-ата минута селекцията на Николай Митов достигна до равенството, чрез нападателя си Венцислав Иванов, който се оказа най-съобразителен при продължително разбъркване. След попадението гостите натиснаха, но почти не отправиха удар към вратата на Младенов.