Рилецо тресна Черно море във Варна

Отборът на Рилски спортист прекъсна серията си от три мача без победа в TESY Национална Баскетболна Лига, надигравайки един от лидерите в шампионата Черно море Порт Варна с 86:79 (22:17, 21:21, 23:17, 20:24) като гост. За последно Йордан Бозов и компания бяха печелили на 9 март, когато надиграха Черноморец.

След този успех Рилецо вече има 9 победи и 12 загуби и остава на шеста позиция във временното класиране, докато "моряците" са с баланс от 14 победи и 8 поражения и са втори в подреждането, но е твърде вероятно да се смъкнат до четвъртото място.

Гостите взеха контрол над мача още в първата четвърт, когато се откъснаха напред с 16:6 след силна серия от 14-4, а в края на тази част авансът им бе 22:17.

Варненци се съвзеха  и постепенно настигнаха съперника, а след малко повече от 15 изиграни минути дори поведоха в резултата с 32:33. Последваха няколко равенства, преди Рилски, воден от Джъстин Грей отново да вземе превес и да се оттегли на почивка при 43:38.

Играчите на Росен Барчовски нанесоха удара си в третата част, когато отново дръпнаха в резултата, а след това не позволиха на домакините да се върнат в мача. След 30 минути преднината на Рилски спортист бе 11 точки - 66:55.

В началото на последната четвърт Рилецо поведе с цели 17 точки - 75:58 след само три изиграни минути. Последва щурм на варненци, които се доближиха на 82:75 след тройка на Кандич 30 секунди преди сирената, но силите им не стигнаха за повече и победата бе за Рилски с 86:79.

Джъстин Грей наниза 25 точки за Рилски спортист, Шон Барнет добави 19, а Станислав Ваклинов се включи силно от пейката с 11.

За Черно море Милян Пупович бе над всички с 20 точки и 19 борби, докато Педжа Стаменкович завърши с 16 точки и 7 асистенции.

ЧЕРНО МОРЕ ПОРТ ВАРНА - РИЛСКИ СПОРТИСТ 79:86 (17:22, 21:21,17:23, 24:20)

ЧЕРНО МОРЕ ПОРТ ВАРНА: Асен Великов 6, Педжа Стаменкович 16, Милчо Борисов, Симеон Илиев 5, Милян Пупович 20 (Пламен Алексиев 5, Станислав Цонков 9, Дамян Кандич 9, Николай Стоянов 7, Александър Андреевич 2)

РИЛСКИ СПОРТИСТ: Джъстин Грей 25, Йордан Бозов 10, Златин Георгиев 10, Шон Барнет 19, Евън Равънел 4 (Остън Калхун 2, Върнън Тейлър 5, Станислав Ваклинов 11, Дарин Иванов)