Майнц преподаде урок на Вердер (видео)

Отборът на Майнц 05 разби с 3:0 Ведер (Бремен) в среща от 30-ия кръг на Бундеслигата. Тодор Неделев отново не беше в групата на домакините. Автогол на Нилс Петерсен (5) и попадения на Кристоф Моритц (16) и Юнус Мали (39) позволиха на "05" да направят нова важна крачка към участие в Европа.

В петата минута Нилс Петерсен си отбеляза куриозен автогол. Нападателят на "зелените" показа учудващо неумение при посрещането на топката с крак и заби кълбото в горния ъгъл на Рафаел Волф. Момчетата на Томас Тухел получиха сили от автогола и създадоха още положения.

В 16-ата минута Кристоф Моритц реализира с мощен шут от десет метра, като топката намери горния близък ъгъл - 2:0. Десет минути по-късно Шинджи Оказаки имаше шанс за ново попадение, но изстрелът му от 16 метра мина близо до целта. В 39-ата Юнус Мали беше изведен на голова позиция и с много точно насочване над главата на вратаря оформи класическа преднина.

И след почивката Майнц продължи да е господар на терена. Гостите от Бремен много трудно организираха играта си, а в отбрана допускаха леки грешки. В 57-ата минута Мали излезе сам срещу вратаря, но насочването му не беше докрай прецизно и топката се отби в гредата. Футболистите на Тухел показаха силна игра и на постепенна, и на контраатака и зарадваха "Кофас Арена" с хубава победа.

Снимки: Getty Images/Guliver