България с бронз от 13-ата Балканиада по спортно ходене

Националката Радосвета Симеонова спечели бронзовия медал при жените от 13-ата Балканиада по спортно ходене в Балчик. Състезателката на клуб Добруджа 99 (Добрич) измина 20-километровата дистанция за 1:55,20 ч.

Победителка при жените е Деспойна Запониду (Гърция) с 1:34,56 ч. "Много се радвам за това отличие. Следващата ми цел ще е сребърния медал, а после и златния, заяви след финала Симеонова.

При мъжете титлата на 20 км спечели Владимир Саванович (Сърбия) с 1:26,31 ч. Шампионът на България Божидар Василев завърши шести с 1:43,36 ч. Отборната титла е за Румъния, пред Турция и Гърция. Балканиадата в Балчик се организира от АБАФ (Асоциацията на балканските атлетически федерации) и Община Балчик.

Участие взеха 65 състезатели от Румъния, Турция, Сърбия, Гърция, Босна и Херцеговина и България. Те си оспорваха балканските титли в три възрастови групи - юноши и девойки младша възраст, юноши и девойки старша възраст, мъже и жени.

Състезанието бе открито от президента на АБАФ Добромир Карамаринов и се проведе по популярната крайбрежна улица "Дамбата". България бе домакин на това състезание през 2003 г. в Русе, а по-късно състезанието се провеждаше традиционно в румънската столица Букурещ, както и в Гърция и Турция.