Волфсбург вече се усмихва от зона "ШЛ" (видео)

След много силен мач Волфсбург срази Нюрнберг с 4:1 в среща от 30-ия кръг на Бундеслигата и поне за ден се изкачи до мечтаното четвърто място, което праща в Шампионската лига. "Вълците" се възползваха от домакинския "хикс" на Борусия (Мьонхенгладбах) срещу Щутгарт (1:1), а другият основен претендент Байер (Леверкузен) играе утре.

Началото на "Фолксваген Арена" днес обаче беше смущаващо за домакините. Още в 8-ата минута Маркус Фойлнер изведе борещите се за спасение гости след наивна грешка на Налдо и точен завършващ удар.

"Вълците" обаче веднага отговориха. В рамките на 180 секунди между 19-ата и 22-ата минути момчетата на Дитер Хекинг обърнаха резултата в своя полза след попадения на Ивица Олич и Иван Перишич, дошли след перфектни асистенции на Кевин де Брюин. "Франките" се смутиха и така и не успяха да направят нещо запомнящо се.

През второто полувреме Жуниор Маланда (69') и отново Перишич (82') оформиха крайното 4:1. Резултатът можеше да е още по-изразителен, ако не бяха пропуски на Олич и Виейриня.

Нюрнберг остава под чертата, като до края ще трябва да печели точки от мачовете си срещу Байер (Леверкузен), Майнц 05, Хановер 96 и Шалке 04.

На Волфсбург пък предстои полуфинал в турнира за Купата на Германия във вторник, като тимът гостува на Борусия (Дортмунд).