Галатасарай с истрическа победа в Евролигата (видео)

Турският гранд Галатасарай написа нова златна страница в историята си, след като спечели последния си двубой от група “F” на ТОП 16 на Евролигата срещу Партизан (Белград) с 64:55 и по този начин се класира за директните елиминации в най-авторитетния клубен турнир на Стария континент за първи път в историята си.

Манучар Маркуишвили вкара 16 точки за южните ни съседи, а Фуркан Елдемир и Зорн Ерцег добавиха по 13 точки за успеха.

Джофри Лаверн, Богдан Богданович и Дейвис Бертанс отбелязаха по 11 точки за „гробарите”, а Саша Павлович добави 10 точки.

Турците изиграха много силно първо полувреме, като успяха напълно да подчинят съперника си и да поведат с 40:28 след първите две части. Третият период премина равностойно, но проблемите за домакините тепърва предстояха.

В заключителните десет минути гостите от Белград успяха да съкратят изоставането си за момент, но след това Малик хеърстън отбеляза единствените си три точки в мача, но те се оказаха решаващи и осигуриха победата на Галатасарай – 64:55.