Уникаха сложи край на черната си серия в Евролигата (видео)

Отборът на Уникаха (Малага) намери най-добрия начин да приключи с европейските си изяви през сезон 2013/14, след като спечели домакинството си на ЕА7 Емпорио Армани (Милано)  с 95:85 в последен двубой от група „Е” на ТОП 16 на Евролигата, като така испанците прекъснаха и серията си от четири поредни поражения.

С този успех тимът от Малага завърши на 5-а позиция в класирането с актив от 6 победи и 8 поражения, докато ЕА7 финишита на 2-о място с баланс от 10 победи и 4 загуби и се класира за плейофите на анй-авторитетния клубен турнир на Стария континент.

Владимир Стимац вкара 16 точки за домакините, Миндаугас Кузминкас бе близо до „дабъл-дабъл” – 13 точки и 9 борби, а Хеми Уртасун и Зоран Драгич добавиха по 11 точки.

Кийт Лангфорд отбеляза 22 точки за италианците, а Джани Лавал и Къртис Джерълс записаха на сметките си съответно по 13 и 11 точки.

Двубоят се развиваше равностойно до средата на втората четвърт, след което баскетболистите на Уникаха се възползваха от шанса си, реализираха серия от 8:0 и успяха да си осигурят преднина от седем точки на почивката – 48:41.

Нова серия, този път от 11:0, даде още по-комфортна преднина на домакините от Малага, които успяха да удържат натиска на съперника в заключителните минути  и се подравиха с крайния успех – 95:85.