Жалгирис приключи сезона в Евролигата с победа (видео)

Отборът на Жалгирис (Каунас) записа победа в последния си двубой в Евролигата за сезон 2013/14, след като се наложи при домакинството си на Реал (Мадрид) с 87:80 в среща от последния кръг в група “F” на ТОП 16 на най-авторитетния клубен турнир на Стари континент.

Двубоят бе без значение, тъй като литовският гранд отдавна бе загубил шансове за класиране на плейофите, докато „Белия балет” бе на другия полюс и мислеше единствено за сблъсъка с действащия шампион Олимпиакос в директните елиминации.

Джъстин Дентмън изигра отличен мач за победителите и завърши с впечатляващите 36 точки, а Мартинас Поциус добави 10 точки за успеха.

Серхио Люл беше най-резултатен за испанците с 23 точки, а Серхио Родригес и Йоанис Борусис вкараха по 13 точки.

Гостите от Мадрид започнаха много силно мача и успяха да дръпнат с 14:7, но баскетболистите на Жалгирис бързо отговориха на предизвикателството, а Дентмън и Миндаугас Купсас възстановиха равенството – 18:18 след десет минути игра.

Отново Дентмън бе в основата на успешните атаки на Жалгирис през втората четвърт за 31:26, но до края на първото полувреме Родригес и Дани Диаз помогнаха на „Белия балет” да си върне лидерството – 38:36.

Преследването в резултата продължи с пълна сила и през третия период на мача, като нито един от двата отбора не успя да се откъсне напред. Това се промени в заключителните десет минути, след като домакините затегнаха защитата, а наказателната акция на Дентмън от тройката продължи с пълна сила, което подпечата и втората победа в ТОП 16 на Жалгирис – 87:80.