Олимпик (Марсилия) с победа пред погледа на Биелса

С късен гол на Димитри Пайе Олимпик (Марсилия) стигна до успех с 3:2 като гост на Монпелие в първия мач от 33-ия кръг на френската Лига 1. Двубоят се изигра пред погледа на аржентинеца Марсело Биелса, който ще поеме тимът от Марсилия след сезона. Победата съхрани надеждите на Олимпик за местата в Зона УЕФА.

Гостите откриха в края на първото полувреме чрез Матийо Валбуена, но домакините изравниха веднага след побивката с гол на Реми Кабея. Андре-Пиер Жиняк отново даде нова преднина на гостите в 59-та минута, преди Морган Сансон да направи 2:2 в 79-та. Финалният щурм на Марсилия даде резултат минута преди края на редовното време, когато влезлият като резерва Димитри Пайет донесе победата.

Загубата остави Монпелие на девет точки от зоната на изпадащите, като към момента тимът на Ролан Курбе има 38 в своя актив.