Дунав се справи с Хасково и е на победа от защита на титлата

Дунав 8806 победи Хасково 2012 с 68:57 /13:22, 26:12, 16:11 и 13:12/ точки във втория мач от полуфиналната серия на плейофите от първенството на Националната баскетболна лига (НБЛ) за жени, игран в зала "Дунав" в Русе.

В началото на мача гостите от Хасково бяха по-активни и успяха да натрупат преднина, като след пет минути игра имаха аванс от 10 точки - 14:4, а първата четвърт завърши при резултат 22:13 в тяхна полза. През втората четвърт дунавки успяха да намалят разликата и да стигнат до обрат в мача с тройка на Радостина Димитрова четири минути преди почивката - 29:27, като на полувремето водеха с 39:34. Третата част беше много оспорвана, но русенки бяха по-точни и в края й имаха аванс от 10 точки - 55:45. В последната четвърт състезателките на Георги Божков не позволиха на гостите да намалят разликата в резултата и победиха в мача с 68:57.

За отбора на Дунав 8806 с 23 точки се записа Радостина Димитрова, а Кристина Сантяго отбеляза 14.

От Хасково 2012 най-полезна бе Корин Адамс, която вкара 17 точки, а с 12 точки се разписа Уолтия Рол.