Спанулис екзекутира ПАО с тройка в последната секунда (видео)

С тройка на Василис Спанулис 0.8 секунди преди сирената защитаващия титлата си отбор на Олимпиакос победи Панатинайкос с 68:65 точки в гръцкото дерби от последния кръг в група "Е" на Евролигата по баскетбол за мъже. В тази група вече са ясни четирите отбора, които се класират за четвъртфиналните плейофи. Това са Барселона, Олимпия Милано, Олимпиакос и Панатинайкос.

Панатинайкос водеше с 58:50 точки пет минути преди края, но Костас Слукас вкара две тройки. Спанулис също записа кош и тройка, отбелязвайки 5 от своите 9 точки в последните 23 секунди на мача.

Костас Слукас завърши с 12 точки и 5 асистенции. С 12 точки завърши и Брайънт Дънстън.

За гостите Лукас Маврокефалидис реализира 17 точки, а Рамел Къри добави 10 точки.

Лидерът в групата Барселона допусна домакинско поражение от друг испански отбор Лаборал Куча с 86:97 точки. Така Барселона прекъсна рекордната си серия от 31 домакински успеха в топ 16 на турнира.

Андрес Ночиони вкара 37 точки за победителите, което е рекордна резултатност за турнира този сезон и негов личен рекорд. Фернандо Сан Еметерио добави 18 точки, Тибор Плейс вкара 12 точки.

За Барселона Хуан Карлос Наваро записа 25 точки. В този мач той вкара своята тройка номер 500 в надпреварата. Бощян Нахбар добави 18 точки, Марселиньо Уертас се отличи с 15 точки.