Атлетико Минейро спечели групата си за Копа Либертадорес

Защитаващият титлата си в Копа Либертадорес- Атлетико Минейро (Бразилия) спечели с 1:0 срещу венецуелския Самора в последната си среща от група 4. С този успех бразилците оглавиха групата с 12 точки и без поражение, а победния гол вкара Жо в 10-ата минута. Звездата им Роналдиньо не взе участие в мача. Атлетико Минейро ще се изправи срещу колумбийския Атлетико Насионал в следващата фаза, но датите все още не са ясни.

Атлетико Насионал пък си проправи път в последния момент с изненадващия успех с 3:1 като гост над Нюелс Олд бойс. Мачът започна доста темпераментно и още в 5-ата минута по един играч от двата отбора получи червен картон. Гостите поведоха в 7-ата и в 14-ата минута чрез Сантяго Трелес и Шермън Карденас, но в 17-ата Милтон каско намали. 10 минути след началото на второто полувреме колумбийският национал Орландо Берио с техничен удар извън наказателното поле класира своите 2-и в група 6 с 10 точки.

В директен сблъсък Насионал (Парагвай) и Санта Фе (Колумбия) трябваше да определят кой ще заеме 2-ата позиция в група 4 след Атлетико Минейро. Щастието се усмихна на домакините, които събраха 8 точки след победния гол на Силвио Торалес 6 минути преди последния съдийски сигнал. Така парагвайците събраха 8 точки и оставиха зад себе си Самора (Венецуела) и Санта Фе.

В група 5 уругвайският Дефенсор Спортинг удържа атаките на Универсидад де Чиле и след 1:1 остана начело в групата. Чилийците, които поведоха в 39-ата минута с гола на Рамон Фернандес, остават 3-и и напускат турнира.

В група 8 и двата мача нямаха отношение към класирането, тъй като Сантос Лагуна и Арсенал Саранди бяха заели първите две места. Все пак в директен мач аржентинците от Арсенал биха 3:0, а отпадналите Пенярол (Уругвай) и Депортиво Ансоатеги (Венецуела) завършиха 1:1.

Жребий за осминафиналите (датите ще бъдат определени допълнително)
Насионал (Парагвай) - Велес Сарсфийлд (Аржентина)