Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 2:1

Колорадо измести Сейнт Луис от върха

Колорадо се наложи над домакина Ванкувър с 4:2 и измести Сейнт Луис от върха в Централната дивизия в Националната хокейна лига два мача преди края на редовния сезон. Пол Щастни реализира две попадения за успеха, а вратарят Семьон Варламов отрази 38 шайби. Сейнт Луис допусна четвърта поредна загуба след 2:4 при гостуването си на Минесота.

Кайл Бродзяк се разписа два пъти, а стражът на домакините Джон Къри се отличи с 43 спасявания при четвъртата последователна победа на тима. Сейнт Луис получи и още един удар, след като в средата на мача звездата на отбора Ти Джей Оши трябваше да напусне леда с контузия след сблъсък на мантинелата с Майк Ръп. Лидерът в лигата Бостън допусна поражение с 1:2 след дузпи при гостуването си на Уинипег.

Брайън Литъл се единствен се разписа при наказателните удари, а Ивандър Кейн изравни за домакините 1:57 минута преди края на редовното време. Голяма заслуга за успеха имаше и вратарят Майкъл Хъчинсън, който спаси 32 удара. Брад Марчънд даде аванс на Бостън в средата на първата третина, а отборът увеличи преднината си на 3 точки на върха пред лидера на Запад Анахайм.

Още една победа ще гарантира на Бостън "Президънтс Трофи" за шампион в редовния сезон. Финикс претърпя поражение при гостуването си на Нешвил с 0:2 и понесе тежък удар в борбата за последното свободно място в плейофите. Отборът остана на 2 точки зад Далас в борбата за осмото място в Западната конференция и вече трябва да разчита на провал на тексасците, за да влезе в следсезонните елиминации.

Крейг Смит и Патрик Хорнквист се разписаха, а вратарят Пека Рине отрази всичките 29 удара и записа 162-а победа с фланелката на Нешвил, което е нов клубен рекорд, изпреварвайки Томаш Вокоун. Евгени Набоков трябваше да спаси само 19 удара, за да запише четвъртия си "шътаут" за сезона при успеха на Ню Йорк Айлендърс с 2:0 над домакина Монреал.

Райън Сторм и Брок Нелсън вкараха при числен превес към края на втората част. Мариан Габорик се отличи с два гола и асистенция, а Лос Анджелис отнесе домакина Едмънтън с 3:0. Анже Копитар също се разписа, а вратарят Мартин Джоунс направи 17 спасявания за четвъртия "шътаут" за сезона.