ЦСКА крачи към Европа - и звездната селекция на Мъри усети армейския юмрук (видео+галерия)

ЦСКА продължава със силното си представяне в плейофите на "А" група след домакински успех с 2:0 над Ботев (Пловдив). Победата приближи армейците към квота за Европа, тъй като те вече имат преднина съответно от седем и осем точки пред основните си опоненти за евроквоти - Ботев и Левски. Резултатът бе открит от направилия пореден силен мач с червената фланелка Омар Косоко, който се разписа в началото на втората част, а в добавеното от рефера време Иван Стоянов вкара втория гол.

Срещата можеше да завърши и по друг начин, тъй като в 90-та минута Юнес Хамза нацели напречната греда при резултат 1:0 за ЦСКА.

ЦСКА - Ботев (Пловдив) Домакините взеха инициативата в началото на мача и в 6-та минута имаха добра възможност да открият резултата. Омар Косоко излъга отдясно в наказателното поле на канарчетата двама техни футболисти и центрира към Емил Гъргоров, но сантиметри не достигнаха на нисичкия халф да стреля опасно с глава.

В 21-та минута Косоко осъществи мощен пробив и стреля с левия крак, но гонещият го Анисе се хвърли на шпагат и изби топката в корнер, с което осуети сериозни неприятности за Стаховяк.

ЦСКА - Ботев (Пловдив)

Ботев отговори с шут на Куртеан, който излезе в аут. В 37-та минута последва нов изстрел на Куртеан, който преди това успя да преодолее Менди и Крачунов, но Мболи спаси.

Втората част започна отлично за домакините. В 50-та минута Мартин Петров центрира брилянтно към Косоко, който от упор с глава разстреля Стаховяк за 1:0 за ЦСКА.

След попадението играта се пренесе в центъра на терена, а двата отбора трудно организираха опасни атаки до последната, 90-та минута, на двубоя, когато Ботев като по чудо не изравни.

ЦСКА - Ботев (Пловдив) Първо шут от 7-8 метра на Хамза се отби в напречната греда, а секунди по-късно Доре засече остро центриране отдясно, но остана малко под топката и не успя да вкара в опразнената врата.

Пропуските на канарчетата бяха наказани от ЦСКА в 93-та минута. Тогава Стаховяк изчисти нескопосано топката в краката на резервата Иван Маркович, който изведе Иван Стоянов и последният след прецизен шут с десния крак оформи крайното 2:0 за ЦСКА.