Верея на финал за купата на Аматьорската футболна лига

ФК Верея се класира за финала в турнира за купата на Аматьорската футболна лига след класическа победа с 3:0 над Ботев (Луковит) на стадиона в град Несебър. Старозагорският тим изигра силен мач и съвсем заслужено ще спори за трофея.

Верея откри резултата в 36-та минута, когато след центриране на Атанас Любенов капитанът Захари Димитров засече топката с глава във вратата на Ботев. След почивката старозагорският тим продължи да контролира събитията на терена и в 65-та минута вкара втори гол. Рожденикът Емил Рачев, който стана на 24 години, беше изведен от Захари Димитров сам срещу вратаря и майсторски насочи топката за втори път във вратата на противника. В 80-та минута ФК Верея узакони превъзходството си на терена с трети гол. След бърза контраатака Шабан Османов изведе на голова позиция Стелиян Евтимов и нападателят не сгреши за крайното 3:0.