Стронгест отстрани Атлетико Паранензе в Копа Либертадорес

Боливийският футболен клуб Стронгест поднесе изненадата на груповата фаза на южноамериканския турнир Копа Либертадорес, след като се наложи с 2:1 над Атлетико Паранензе иизхвърли бразилците от надпреварата. Стронгест зае второто
място в група 1 с точка пред Атлетико, докато лидерът Велес Сарсфийлд победи перуанския Университарио с 1:0 в Аржентина. Маноел си вкара автогол в 38-та минута и даде аванс на Стронгест, но Адриано - бивш нападател на Интер, изравни в добавеното време на първото полувреме, с което Атлетико отново се превърна във фаворит за второто място в група 1. Нелвин Солис обаче се разписа в 55-та минута на мача, с което даде и цифрово изражение на натиска от страна на боливийците.

Серо Портено и Ланус продължават напред от група 3. Аржентинците срещнаха сериозни затруднения в гостуването си на чилийския шампион О'Хигинс, но нулевото равенство ги класира на второ място. Серо Портено пък победи с 3:2 Депортиво Кали и зае първото място. Четирите отбора са разделени само в рамките на три точки.