Юнайтед опита всичко, но Байерн бе прекалено силен (видео+галерия)

Байерн (Мюнхен) победи с 3:1 Манчестър Юнайтед и се класира за полуфиналите на Шампионската лига. Баварците продължават похода си към втора поредна титла в турнира, а "червените дяволи" се сбогуваха и с последния си шанс да завършат сезона с трофей. Мачът на "Алианц Арена" бе много драматичен, особено през второто полувреме, когато гостите поведоха, но след това Байерн показа истинското си лице и помете тима на Дейвид Мойс.

Патрис Евра откри за гостите в 57-ата минута с мощен шут под гредата, в 59-ата Марио Манджукич изравни с глава, а в 68-ата Томас Мюлер вкара втори гол за Байерн. Точка на спора постави Ариен Робен в 76-ата минута.

Домакините излязоха с доста офанзивен състав, който включваше Франк Рибери, Ариен Робен, Марио Гьотце, Томас Мюлер и Марио Манджукич. Заради наказания Гуардиола не можеше да разчита на Бастиан Швайнщайгер, който вкара гола за Байерн преди седмица, и Хавиер Мартинес, а Тиаго Алкантара е контузен.

За Юнайтед пък очаквано започна Уейн Рууни, който доскоро лекуваше травма. Антонио Валенсия, Дани Уелбек и Шинджи Кагава действаха зад английския национал. Фил Джоунс и Патрис Евра бяха са крайни защитници, а в сърцето на отбраната си партнираха Неманя Видич и Крис Смолинг.

Домакините овладяха инициативата в началните минути и Томас Мюлер птправи първия удар към една от двете врати, но без да затрудни Де Хеа. Последва изстрел и на Рибери, за да дойде 8-ата минута, когато Рууни имаше шанс да открие резултата, но се забави прекалено много и Данте го блокира.

Ариен Робен беше най-кативен от състава на баварците, но бранителите на Юнайтед много внимаваха с него и не му оставяха свободни пространства. В 17-ата минута Валенсия прати топката във вратата на Нойер, но от положение на засада и голът му правилно беше отменен.

Като цяло до средата на първото полувреме Байерн трудно създаваше голови положения, а Юнайтед чакаше своя шанс да изненада съперника с някоя контраатака. При една от тях Данте игра с ръка в наказателното поле, но преди това беше вдигнат флаг за засада на Патрис Евра.

В края на полувремето Байерн отново притисна съперника си, но защитата на "червените дяволи" действаше хладнокръвно и почти не допускаше грешки. Поредният удар на Робен беше спрян и почивката дойде при нулево равенство.

Втората част започна зле за баварците, които вече усещаха напрежението от това, че не успяват да поведат в резултата. Юнайтед се чувстваше все по-комфортно на терена, а в действията на домакините липсваше прецизност.

Гостите търпеливо чакаха своя шанс и той дойде в 57-ата минута. Защитниците на Байерн изгледаха как центрирана от десния фланг топка стигна до непокрития Евра и той с топовен шут я прати под сглобката - 0:1. Това бе истински леден душ за "Алианц Арена", но отговорът на баварците беше светкавичен. В 59-ата минута Франк Рибери центрира към Манджукич и той с плонж с глава възстанови равенството.

Бързата размяна на голове сякаш подейства отрезвяващо на домакините, които постепенно напипаха верния ритъм и заредиха опасни атаки към вратата на Де Хеа. В 68-ата минута Робен стигна до аутлинията и с по-слабия си десен крак центрира перфектно към Мюлер, който отклони топката и изведе Байерн напред в резултата.

Попадението на Мюлер успокои домакините и до края те бяха пълновластни господари на терена. Мойс смени Дарън Флетчът с още един нападател в лицето на Хавиер Ернандес, но това не помогна на Юнайтед. В 76-ата минута Робен в характерния си стил си отвори позиция за стрелба, топката рикошира в крака на Видич и заблуди Де Хеа - 3:1.

Тук интригата приключи. Манчестър Юнйатед се нуждаеше от цели два гола, а времето до края бе малко. Байерн спокойно дочака последния съдийски сигнал на Йонас Ериксон и продължава да мечтае да дублира титлата си от миналия сезон. "Червените дяволи" пък ще насочат усилията си към домашната сцена, но предвид изоставането им в класирането, едва ли ще успеят да се преборят за участие в Шампионската лига.

БАЙЕРН (МЮНХЕН) - МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД 3:1 (0:0)