Бербатов със заслуга за 53,3% от головете на Монако

След заиграването си като титуляр за Монако Димитър Бербатов е взел участие в отбелязването на 53,3% от головете на тима, сочи статистиката. Българският нападател асистира на Хамес Родригес за първия гол при 3:1 над Нант в неделя вечер. Впоследствие негово попадение бе отменено заради засада.

Най-добрият ни футболист е забъркан в 8 от 15-те гола на монегаските, откакто дебютира в стартовия състав на Клаудио Раниери на 8 март при 2:1 над Сошо. Още в 6-ата мин Бербо откри, а после изработи и дузпа, вкарана от Родригес. При 3:2 като гости на Лион Митко се отчете с гол и две асистенции. Не успя да се отчете при 1:1 с Лил. След това вкара и подаде за 2:0 и 3:0 при 6:0 над Ланс за Купата.

Преди да заиграе редовно има и важен победен гол за 1:0 над Ница в продълженията на дербито за купата. В дебюта му за "бяло-червените" на 9 февруари игра 26 минути при 1:1 с ПСЖ, като влезе при 0:1. За 3:2 над Реймс влезе 10 минути преди края при 2:2. При 0:2 от Сент Етиен игра 9 минути, а 2:0 над Бастия изпусна заради контузия. Заедно с тези мачове участва в 8 от 22 гола, или 41% от попаденията на тима си.