Джаксън Мартинес не спира да бележи за Порто

Колумбийският нападател Джаксън Мартинес продължи невероятната си голова серия в португалското първенство по футбол, след като се разписа два пъти при победата на шампиона Порто с 3:1 над Академика Коимбра в мач от неделната програма на 26-ия кръг в Лига ЗОН Сагреш. Мартинес, който води в листата на реализаторите в първенството с 18 попадения, даде тон на победата на Порто още в четвъртата минута, когато пробив на Набил Гилас завърши с пас към Мартинес и точен удар с глава от страна на колумбиеца. Същите двама играчи направиха и втория гол в полза на "драконите", след като Гилас получи топката при двойно подаване с Мартинес и прехвърли вратаря Рикардо. Колумбиецът вкара от дузпа пет минути преди края на първото полувреме за 3:0, след като неговият сънародник Хуан Кинтата беше съборен в наказателното поле на Академика от Макелеле. Маркос Пауло върна един гол за гостите с далечен удар, за да оформи крайното 3:1.

Порто има актив от 52 точки след 26 кръга, но шампионите изостават на осем пункта от намиращия се на втора позиция Спортинг Лисабон, който победи с 3:1 Пасош Ферейра като гост. Лидерът Бенфика, с актив от 64 точки, играе като домакин срещу Рио Аве в понеделник вечер.