Спартак (Плевен) вкара пет на аутсайдер

Загуба с 1:5 отнесе Трявна при гостуването си на Спартак (Плевен) в двубой от 21-ия кръг на Северозападна В група. Мачът премина в приспивно темпо. За това помогна и ранния гол на Любомир Тодоров. Той откри резултата в 4-ата минута с шут по диагонала. След попадението спартаковци заиграха на ходом. Малко преди почивката домакините вдигнаха оборотите и успехът ги споходи на два пъти. Първо в 39-ата минута Светослав Кръстев засече центриране на съотборник за 2:0. В последните секунди преди почивката Любомир Тодоров изпълни прецизно фаул за 3:0.

През второто полувреме спартаковци комбинираха апатично в центъра на терена, но пък съперникът им не пожела да напусне собствената си половина. В 69-ата минута Йоан Петков надхитри защитата и технично насочи топката покрай тревненския страж Йордан Йорданов за 4:0. Пет минути по-късно гостите достигнаха до почетно попадение след отлично изпълнен фаул от Васил Андреев. Даниел Цветков фиксира крайното 5:1 в 82-ата минута.

В същото време, преследващият първото място в Северозападната В група тим на Локомотив /Горна Оряховица/ спечели като гост на Гигант /Белене/ с 2:1. Срещата бе от 21-ия кръг на първенството. Гостите пропуснаха да постигнат разгром на един от най-трудните терени в региона. Те обаче изковаха победата за по-малко от четвърт час. Тон за това даде голмайсторът на групата Тихомир Кънев, който реализира 23-ото си попадение от началото на сезона. В 13-ата минута съотборниците му разиграха бърза комбинация, която завърши с центриране и таранът с глава заби топката в мрежата зад Ивайло Лазаров за 1:0. 12 минути по-късно Явор Генчев със страхотна бомба от 35 метра прехвърли беленския страж за 2:0. Въпреки тоталното надмощие нов гол до почивката не падна. След нея „железничарите“ профукаха 5 стопроцентови положения. За сметка на това обаче топката навести тяхната мрежа. Това се случи в 88-ата минута, когато резервата Даниел Георгиев се възползва от грешка на вратаря на Локо Христов.

Северозападна В АФГ – резултати и голмайстори – XXI кръг:

Спартак (Плевен) - Трявна (Трявна)   5:1
1:0-Любомир Тодоров-4 мин, 2:0-Кръстев-39 мин, 3:0-Любомир Тодоров-45 мин, 4:0-Петков-69 мин, 4:1-Андреев-74 мин, 5:1-Цветков-82 мин..
Ботев (Луковит) - Левски (Левски)    3:1
1:0-Селимински-21 мин, 2:0-Стойчев-43 мин, 3:0-Тонев-65 мин, 3:1-Иванов-88 мин. /автогол/.
Гигант (Белене) - Локомотив (Горна Оряховица)    1:2
0:1-Кънев-13 мин, 0:2-Явор Генчев-25 мин, 1:2-Даниел Георгиев-88 мин..
Ситомир (Никопол) - Павликени (Павликени)    2:0
1:0-Граховски-20 мин, 2:0-Крум Георгиев-36 мин..
Видима-Раковски (Севлиево) - Янтра (Габрово)    3:0
1:0-Янков-26 мин, 2:0-Петров-43 мин, 3:0-Манев-90 мин..
Локомотив (Мездра) - Ком (Берковица)    4:1
2:0-Чаворски-8,16 мин, 3:0-Валдемар Стоянов-59 мин, 3:1-Ангелов-78 мин, 4:1-Мишев-90 мин..
Етър (Велико Търново) - Партизан (Червен бряг)    4:1
0:1-Иванов-37 мин, 1:1-Ванков-45 мин, 2:1-Байдаков-54 мин. /дузпа/, 3:1-Колев-58 мин, 4:1-Тодоров-79 мин..