Великолепен гол носи първи успех на Левски срещу Гонзо (видео+галерия)

Отборът на Левски постигна много трудна, но важна победа с 1:0 над Черно море в петия кръг на плейофите на стадион "Георги Аспарухов". Даниел Димов отбеляза великолепен гол с шут от 27-28 метра, като прати топката в горния ляв ъгъл на вратата на гостите в 17-ата минута.

Именно това попадение донесе първи успех на “сините” над “моряците” при треньор на варненци Георги Иванов-Гонзо, който имаше две равенства и една победа срещу столичани в първенството в последните три сблъсъка.

Връщащият се през лятото на “Герена” бивш голмайстор бе посрещнат и изпратен с бурни аплодисменти от феновете.

Левски - Черно Море Успехът е трети поред под ръководството на Елин Топузаков, като отново не бе допуснат гол от столичани. Загубата пък е първа в плейофите за Черно море, но от щаба имат право да бъдат недоволни от Христо Ристосков заради не отсъдена дузпа в 28-ата минута за нарушение на Блажевич срещу Валери Дамовчийски.

Така Левски остана на пето място в класирането с 53 точки, като изостава само на пет от втория и третия ЦСКА и Литекс. Варненци пък са шести с 49 точки.

Още в сряда Левски има тежката задача да се изправи срещу шампионите на “Лудогорец Арена”, докато “моряците” почиват, а на 13-и април излизат на “Тича” срещу Лудогорец.

Мачът днес започна с отлична възможност за гостите. Още в 35-ата секунда Валери Домовчийски се откъсна, след което преодоля Белаид и стреля, но Горан Блажевич изби. В осмата минута Валери Божинов стреля от фаул, но Георги Китанов спаси без проблем. Владислав Мисяк пропусна в 11-ата минута отлична възможност за гол за Левски след подаване на Пламен Крумов, като прати топката в аут.
Страховит удар на Димов спря в горния ляв ъгъл на Капитанов в 17-ата минута за 1:0.
Последваха опасни атаки към двете врати, а в 28-ата минута Христо Ристосков не даде чиста дузпа за гостите. Блажевич повали в малкото наказателно поле Домовчийски, който се опитваше да го преодолее.
До края на първата част липсваха чисти положения за гол, а Гонзо бе изпратен с аплодисменти на почивката. Втората част започна със скандирания към Иванов от Сектор "Б".
Още в първата минута Радослав Цонев стреля отдалеч, но Китанов изби в корнер.
Владо Гаджев получи травма и напусна принудително в 60-ата минута, когато го замени Станислав Ангелов.
Домакините оставиха изцяло инициативата на гостите, които в 62-ата минута чрез Домовчийски можеха да изравнят, но той стреля слабо. Рафаел Бастос замени Радослав Цонев в 65-ата минута, а Домо поради травма бе заменен от Иван Коканов веднага след това.
Блажевич трябваше да се намесва на два пъти с крак преди Божинов да излезе за сметка на Димитър Макриев в 70-ата минута.
Чак в 90-ата минута Ангелов бе изведен добре отдясно от Чмовш, но стреля лошо встрани от вратата и пропусна да вкара за 2:0.
Въпреки това Левски победи и постигна 16-и успех в "А" група от 30 мача през този сезон.
Двубоят бе под номер 100 между двата тима, като за 57-и път "сините" печелят. Черно море остана с 15 победи, а равенствата са 28.