Ники Пенчев и Ресовия с драматично второ 2:3 от ЗАКСА в полуфинал №2

Волейболният национал Николай Пенчев и неговият Асеко Ресовия (Жешув), който е шампион на Полша за 2013 година, допуснаха втора драматична загуба у дома от носителя на Купата на Полша за 2014 година ЗАКСА (Кендженжин-Кожле) с 2:3 (18:25, 25:18, 20:25, 25:23, 11:15) във втората среща от полуфиналите в местната Плюс Лига, игра късно снощи пред близо 4500 зрители в зала "Подпромие".

Така настоящите шампиони на Полша вече изостават с 0-2 победи в плейофната серия, която се играе до 3 успеха от 5 мача. Третият и евентуално четвъртият двубой между двата тима са в петък и събота (11 и 12 април) в залата на ЗАКСА съответно от 19,00 и 15,45 часа българско време.

Ники Пенчев влезе за малко като резерва в третия гейм, като се отчете с един единствен сервис. В отсъствието на контузения се вчера капитан на Ресовия Алех Акрем, най-резултатен стана унгарският посрещач Петер Вереш с 21 точки (1 блок, 56% ефективност в атака, 50% позитивно и 18% перфектно посрещане), а Пьотър Новаковски добав 13 точки (5 блока!!! и 47% ефективност в атака), но и това не помогна за успеха. За тима на ЗАКСА Доминик Витчак (3 блока, 1 ас и 45% ефективност в атака) и холандският национал Дик Коой (1 блок, 3 аса, 49% ефективност в атака, 42% позитивно и 26% перфектно посрещане) реализираха по 21 точки за победата.
РЕСОВИЯ: Пол Лотмън 8, Пьотър Новаторски 13, Йохен Шьоопс 8, Фабиан Джизга, Лукаш Перловски 11, Петер Вереш 21 - Кжиштоф Игначак-либеро (Давид Конарски 7, Михал Филип, Лукаш Тихачек, НИКОЛАЙ ПЕНЧЕВ)
Старши-треньор: Анджей Ковал
ЗАКСА: Доминик Витчак 21, Павел Загумни 3, Лукаш Вишниевски 13, Дик Коой 21, Михал Ручяк 10, Марчин Мозджонек 5 - Пьотър Гацек-либеро (Гжегож Пилаж 1, Войчех Ференс, Гжегож Боциек 3)
Старши-треньор: Себастиан Свидерски.