Гълъбинов влезе като смяна, но не успя да спаси Авелино от загуба

Андрей Гълъбинов не успя да помогне на Авелино да се спаси от загуба в гостуването на Палермо. Срещата завърши с успех с 2:0 на "розовите", а националът на България се появи в игра като смяна в 79-ата минута, когато тимът му губеше с 0:1.

Головете за успеха на Палермо реализираха Едгар Барето в 55-ата и Франческо Болцони в 86-ата минута.

След тази победа Палермо направи още една крачка към завръщането си в Серия "А", като е лидер в класирането с 66 точки и води с цели 13 пред втория Емполи, който обаче е с мач по-малко. Авелино пък остава на 8-ото място с 48 точки.