Възроден Хамбургер сломи Леверкузен и излезе над чертата (видео)

Хамбургер ШФ записа ценен и престижен успех в битката за оцеляване в Бундеслигата след като надигра с 2:1 Байер (Леверкузен) в среща от 29-ия кръг. Хакан Чалханоолу в 4-ата и Хайко Вестерман в 82-ата минута се разписаха за домакините на "Имтех Арена", а Юлиан Бранд бе точен за гостите в 58-ата минута. С тази победа Хамбургер излезе над чертата, докато "аспирините" все повече се отдалечават от третото място, а вече дори са застрашени да запазят и сегашната си 4-та позиция и има реален шанс да изпуснат влака за Шампионската лига.

Срещата започна повече от добре за домакините и още в 4-ата минута Хакан Чалханоолу със страхотен далечен удар не остави шансове на вратаря за 1:0. След това обаче и гостите създадоха няколко интересни положения пред вратата на съперника, в основата на които бе Сон Хюн-Мин, но той не успя да преодолее вратара Рене Адлер.

В началото на второто полувреме отново Хамбургер започна активно и създаде няколко опасности, а в 55-ата минута домакините претендираха и за дузпа за нарушение на Емре Джан срещу Жак Зуа в пеналта. И вместо да се стигне до вкори гол за Хамбургер, се случи точно обратното. В 58-ата минута Юлиан Бранд реши да стреля от далеч и хвана неподготвен Рене Адлер, който с неумела намеса позволи на топката да се озове във вратата му за 1:1.

В следващите минути Байер (Леверкузен) бе по-активният отбор и организира няколко добри атаки, но не успя да реализира положенията си. За сметка на това в 82-ата минута Хамбургер организира хубава контра и Денис Дикмайер центрира в наказателното поле, където Хайко Вестерман от воле заби втори гол за своя тим, с което донесе и победата в мача.

Така Хамбургер събра актив от 27 точки и излезе на 16-ата позиция в класирането. Байер пък остава 4-ти с 48 точки и ве по-малки шансове да се пребори за участие в Шампионската лига догодина.