Гришо донесе първа победа на България срещу Гърция (видео)

Първата ни ракета Григор Димитров донесе победа на България в двубоя с Гърция за "Купа Дейвис", след като се наложи над 690-я в света Маркос Каловелонис с 6:3, 6:3, 6:0. На хасковлията му бяха необходими 1 час и 35 минути, за да стигне до крайния успех. Гришо не допусна нито един пробив, а самият той спечели шест от подаванията на опонента си.

Мачът започна по перфектен начин за България, след като Григор спечели първото си подаване на нула и реализира пробив още в следващия гейм. Хасковлията успя да го затвърди и набързо поведе с 3:0. До края на сета не се стигна до нови точки за пробив, като двамата тенисисти взимаха подаванията си с лекота. При 5:3 Каловелонис успя да спечели първото разиграване в гейма, но Гришо направи три поредни точки и имаше два сетбола. Въпреки че гъркът отрази първата, при втората Димитров направи мощен ас, с който затвори сета и България поведе с 1:0.

Още в началото на втората част Григор имаше два шанса за пробив, но опонентът му демонстрира силен сервис и все пак спаси подаването си. В четвъртия гейм зрителите станаха свидетели на интересно разиграване и красив удар на българина, типично в негов стил. Въпреки че топката излезе в аут обаче, точката беше за Димитров, тъй като съперникът му докосна мрежата. Сетът вървеше равностойно до 3:3, когато пред световния номер 15 се откриха две възможности за пробив. Каловелонис спаси първата, но при втората сгреши и България поведе с 4:3. При 5:3 отново шансът беше на страната на Димитров, който стигна до сетбол, а след като опонентът му изпрати топката в мрежата, резултатът в сетовете стана 2:0.

Третата част протече изцяло под доминацията на Димитров, който не даде шанс на гърка да вземе нито едно от подаванията си. Гришо поведе с 5:0 и макар да му бяха необходими цели четири мачбола, за да затвори срещата, хасковлията донесе първа победа за България в двубоя срещу Гърция.

Във втория мач днес Димитър Кутровски излиза на корта срещу Теодорос Ангелинос.