Вутов бележи за юношите при загуба от Македония

Юношеският национален отбор до 19 години загуби с 1:3 от Македония в приятелски мач, игран в Благоевград. Контролата бе предпоследна за тима на Александър Димитров преди елитния квалификационен кръг за Евро 2014, на който нашият тим ще бъде домакин в последната седмица на месец май. В редиците на „трикольорите” по различни причини липсваха седем ключови футболисти.

Гостите дръпнаха с 2:0 още до средата на първата част. В 17-та минута след двойно подаване с Християн Костовски Ясир Асани откри резултата с шут с левия крак. Четири минути по-късно Филип Ристески изненада отбраната на „лъвовете” с прехвърлящо подаване, а изскочилият очи в очи с Георги Китанов Кире Марковски не сбърка с левия крак. Между двете попадения на гостите шанс се откри пред Реян Даскалов, чийто шут бе париран от защитник на Македония.

В 33-та минута Георги Минчев отне топката в близост до наказателното поле и веднага стреля, само че не бе точен. 60 секунди след това Антонио Вутов изведе на чудесна позиция Стивън Петков, а изстрелът на нападателя на Левски бе спасен; нашите веднага си върнаха топката и Вутов шутира от 25 метра, но Игор Алексовски реагира и отклони в ъглов удар.

През втората част България притисна своя опонент и в 53-та минута Александър Василев отправи диагонален удар, който Алексовски отби в напречната греда. Точно преди двубоят да навлезе в първия си изигран час, Станислав Дрянов пусна в коридор към Антонио Вутов. Играчът на Удинезе се измъкна от левия бранител на Македония, прехвърли Алексовски и на празна врата намали – 1:2.

В 77-та минута Вутов пропусна да изравни на няколко метра от голлинията, след като не съумя да засече прострелен пас на Георги Минчев. Християн Костовски сложи точка на спора в 85-та минута. Той изпревари Александър Любенов на границата на наказателното  поле, за да го прехвърли и да оформи крайното 1:3.

На 19 април Александър Димитров отново събира състава, този път за приятелски мач с Румъния. Лагерът ще бъде в Трявна, а проверката със северните ни съседи е на тяхната база в Могошоая на 23 април.