Интер с грешна стъпка в битката за Лига Европа (видео)

В драматичен мач опашкарят Ливорно стигна до равенство 2:2 срещу Интер, след като отстъпваше с 0:2 след първите 45 минути игра. Така миланският гранд си направи истинско харакири в битката за квотите а Лига Европа, която участват още Фиорентина, Парма и Аталанта. Резултатът и видяното на терена едва ли са се понравили на собственика на тима Ерик Тохир, който гледа двубоя посреднощ в Джакарта.

Двубоят започна по най-добрия начин за гостите от Милано. Резултатът откри Ернанес в 37-ата минута, който се възползва от разбъркване в наказателното поле на домакините. В края на полувремето Родриго Паласио направи 2:0, с което в този момент изглеждаше, че е предрешил до голяма степен изхода на срещата. Това се оказа доста привидно.

Домакините върнаха бързо едно попадение чрез Паулиньо в 55-ата минута, който отбеляза страхотен гол след изпълнение на ъглов удар. Бразилецът получи пас по земя и без подготовка прати топката неспасяемо в сглобката на вратата, пазена от Хамданович. Интер овладя инициативата и охлади ентусиазма на домакините.
В тези минути Ливорно остана с човек по-малко, защото Ибрахим Мбайе получи контузия и напусна терена, а домакините вече нямаха право на смяна.

Двубоят можеше да завърши и с успех на Интер, ако резервата Фреди Гуарин не беше взел грешното решение да върне на вратаря почти от центъра. Бързият Иносент Емегара пресече подаването и пет минути изравни резултата. До края гостите не успяха да стигнат до така желания трети гол и записаха равенство, което е с цената на поражение.