Евертън се прицели в ШЛ след пета поредна победа

Тимът на Евертън вече е само на четири точки зад четвъртия в класирането Арсенал, след като днес записа пета поредна победа в английската Висша лига - 3:1 при гостуването си на Фулъм в Лондон. И трите гола за отбора на Роберто Мартинес отбелязаха смените на испанския мениджър - Стивън Нейсмит (51, 87) и Кевин Миралас (77). Попадението за домакините бе дело също на футболист, появил се на терена от скамейката. Ашкан Дежага изравни за 1:1 в 71-ата минута с топовен удар и даде надежди на "котиджърс", че могат да вземат нещо от този двубой, но бързо след неговото попадение домакините рухнаха.

Успехът дава сериозни надежди на "карамелите", че могат да влязат в борба за топ 4 с Арсенал, след като в момента тимът от Ливърпул се намира в отлична форма, а изостава само на четири точки зад хората на Арсен Венгер, като в същото време има и мач в аванс. Освен това двата тима се изправят и в директен двубой помежду си на "Гудисън парк" следващия уикенд. Фулъм пък на практика се сбогува с шансовете си да се бори за оцеляване в английския елит, след като днес записа 22-а загуба от 32 мача. С 24 точки момчетата на Феликс Магат са на пет от спасителните места, но всички отбори пред тях имат да изиграят повече мачове до края на сезона.

През първото полувреме вратарят на гостите Тим Хауърд бе най-заетият човек на терена и спаси на няколко пъти вратата си от сигурен гол. В 27-ата минута той отрази силен удар с глава на Люис Холтби. В последната 45-а минута се стигна и до пропуск на младия Муса Дембеле, който от непосредствена близост с глава стреля право в ръцете на Тим Хауърд.

Само пет минути след подновяването на играта за втората част обаче Евертън бе този, който пръв стигна до попадение. Резервата Стивън Нейсмит стреля силно след изчистена след корнер топка от страна на защитата на Фулъм, коженото кълбо рикошира в Гарет Бари и след това в краката на Дейвид Стокдейл, за да влезе в мрежата за 0:1.

Фулъм обаче намери сили да изравни, като това стана с фантастичен гол на резервата Апкан Дежага в близкия ъгъл на Хауърд. Дежега препарира американеца с удар от границата на наказателното поле, влетял в близкия ъгъл на стража. Пет минути след това попадение домакините пропуснаха две много чисти положения да стигнат до пълен обрат, след като Джони Хейтинга и Бреде Хангеланд се озоваха на стрелкови позиции, но не успяха да се възползват от тях.

Така се стигна до 79-ата минута Кевин Миралас отбеляза втори гол за гостите след пас на Ейдън МакГийди. Двамата комбинираха абсолютно необезпокоявани в половината на Фулъм, за да вкара белгийският национал с удар от границата на наказателното поле. Крайното 1:3 пък оформи отново Нейсмит след пас на Лейтън Бейнс.