Гларуса с 9 точки при нова загуба на По Ортез

По Ортез, с българина Христо Николов, загуби като гост от Нантер със 73:90 точки в среща от 25-ия кръг на мъжкото баскетболно първенство на Франция. Николов игра 19 минути като резерва и записа 9 точки, 3 борби и 1 отнета топка. По Ортез е на 11-о място в класирането с 12 победи и 13 поражения от началото на първенството.

Шарлевил, където играе българката Екатерина Димитрова, загуби гостуването си на Ланд с 56:65 точки в мач от 23-ия кръг на женското баскетболно първенство на Франция. Димитрова се отличи с 4 точки, 2 борби и 2 отнети топки за 15 минути като резерва. Шарлевил е на седмо място в класирането с 10 победи и 13 загуби.

Победа в 22-ия кръг на испанското първенство за жени записа Бембибре, където играе българката Даниела Петева. Тимът се наложи като гост над Перфумериас със 76:75 точки. Петева игра 23 минути като титуляр и записа 9 точки, а Бамбире е на четвърто място в класирането с 12 успеха и 10 поражения.