Динамо (М) доближи лидерите след обрат срещу Миланов и Том (видео)

Отборът на Динамо (Москва) надигра с 3:1 като гост Том в мач от 23-ия кръг на руското първенство. Столичани трябваше да обръщат резултата, тъй като три минути след почивката Владимир Риков изведе Том напред. След това обаче гостите вкараха три гола чрез Александър Кокорин (51), Кевин Курани (64) и Алексей Ионов). Българският десен бек на Том Живко Миланов записа 90 минути.

В 48-ата минута топката изненадващо достигна до защитника Владимир Риков след нещо средно между удар от фаул и центриране по земя на Кирил Панченко и бранителят с шут отблизо опъна мрежата зад Владимир Габулов. Само три минути по-късно обаче столичани изравниха резултата. Стражът на Том Петер Вашек изби топката след центриране отляво, но кълбото попадна право на крака на Александър Кокорин, който я насочи в опразнената врата на домакините. В 64-ата минута Динамо вече водеше в резултата. Алексей Ионов центрира отдясно и Кевин Курани заби топката с глава в мрежата на домакините. Всичко свърши в 87-ата минута, когато Кокорин стреля към вратата на Том, вратарят Вашек изби лошо и Ионов съвсем отблизо реализира третото попадение за Динамо.

След тази победа Динамо се изкачи на трето място в класирането и се доближи само на 5 точки от лидера Локомотив (Москва) и на 4 от втория Зенит. Том е 13-и с 20 точки.