Спартак (Варна) с категоричен успех в Свищов

Победа с 3:0 над Академик в Свищов записа Спартак (Варна) в среща от 17-ия кръг на Б група. Герой за морския тим стана нападателят Деян Христов, който с двете си попадения преди почивката рано предреши крайния изход на двубоя.

Селекцията на треньора Наско Атанасов доминираше през цялото време. Срещу себе си тя имаше един обезверен противник, който явно се е примирил, че от следващия сезон ще играе при аматьорите. На пръв поглед събитията се развиваха предимно в централната част на терена. Гостите обаче на три пъти хванаха разконцентриран своя съперник и го наказаха. В 8-ата минута след поредица от къси пасове в центъра последва хитро подаване за Деян Христов зад защитата на „студентите“. Нападателят погледна, че свищовският вратар Николай Младенов е излязъл доста напред и го прехвърли за 1:0.

Почти по същия начин нападателят реализира за втори път. Това се случи в 36-ата минута, когато пак избяга от бранителите на домакините и този път с далечен удар матира Младенов. Крайното 3:0 оформи Николай Ботев. В 57-ата минута той финтира почти цялата защитна формация на Академик, стреля Младенов изби, но при добавката стражът бе безпомощен.

За цял мач свищовлии отправиха два удара към вратата на Денчев чрез Десислав Русев. Вторият бе от воле и на празна врата, но не намери целта. Дебют за Академик пред 300-ата зрители направи Куичиро Изука. Японецът не само не впечатли, но и нямаше нито едно точно отиграване.