Вход / Регистрирай се

10 отбора играят футбол срещу туберкулозата

10 отбора играят футбол срещу туберкулозата

За трета поредна година в София организира футболен турнир „Не на туберкулозата”, за да бъдат събрани средства за борба срещу болестта. Десет отбора ще се включат в инициативата, за да докажат, че всяко усилие има значение – Кемпински хотел Зографски, ресторант Панорама, Coca Cola, Special Events Group, Радисън Блу София, ресторант Макси, хотел Феста, Евро Жоли-перално стопанство и химическо чистене, Bulgaria Gateway и Грийн клийн груп ще изиграят серия от мачове на 29 март на мини футболните игрища на стадион „Раковски”.

Както и в предишни издания на турнира, в инициативата с дарение за пореден път се включва и Alpha Bank. През изминалите две години събраните от турнира средства бяха дарени на Университетската детска клиника за белодробни болести в София. Тази година, в стремеж за по-широка подкрепа, турнирът ще подпомогне Специализираната болница за активно лечение на белодробни болести – Перник ЕООД, като изборът на лечебно заведение беше осъществен с любезното съдействие на Международния дамски клуб, който също подкрепя инициативата.

“Изграждането на традиции, свързани с борбата срещу туберкулозата, е изключително важно, защото показва нашата активна отговорност към живота и подобряването на неговото качество”, казва Герд Руге, Генерален мениджър на Кемпински хотел Зографски София.

“Всеки е добре дошъл като зрител и съмишленик на 29 март, събота, от 10.30 ч. на мини футболните игрища на стадион „Раковски”. Нека да споделим настроението на феър плей – и да покажем, че сме съпричастни!

Следвай ни:

Още от БГ Футбол

Виж всички