Стяуа помете Динамо (Б) за едно полувреме

Стяуа направи голяма крачка към финала в турнира за Купата на Румъния, след като в първа среща от полуфиналите разгроми градския си съперник Динамо (Букурещ) с 5:2. "Стелистите" изиграха фантастично първо полувреме, в което нанизаха 4 гола във вратата на "червените кучета". Резултата откри Ясмин Латовлевичи в 22-ата минута, но не след дълго Ротариу изравни. До почивката символичните домакини се развихриха и отбелязаха нови три попадения, дело на Фернандо Варела, Филип Чипчу и Кристиан Танасе.

През втората част Лазар върна един гол, но Клаудиу Кесеру в 76-ата минута оформи разгромнния успех на Стяуа.

Реваншът е на 17 април, а другият финалист ще бъде определен от двойката Петролул - Астра.