Фантастичен Алексиев с 19 точки, Газпром-Югра с 10-та победа в Русия

Волейболният отбор на Газпром-Югра (Сургут), където играят българските национали Тодор Алексиев и Теодор Тодоров, записа 4-та поредна и общо 10-та победа в руската Суперлига. Воденият от легендарния Вадим Хамуцких тим обърна и надигра у дома Факел (Новий Уренгой) с 3:1 (23:25, 25:23, 25:20, 25:23) в среща от 18-ия кръг, играна този следобед.

По този начин волейболистите на Газпром-Югра се изкачиха на 6-то място във временното класиране с 32 точки след 10 победи и 8 загуби. В следващия 19-ти кръг отборът на Алексиев и Тодоров гостува шампиона Белогорие (Белгород). Мачът е следващия четвъртък (3 април) от 17,00 часа българско време.

Двамата българи започнаха като титуляри за своя тим. Алексиев изигра страхотен мач стана най-полезен за Газпром-Югра с 19 точки (3 блока, 55% ефективност в атака, 56% позитивно и 44% перфектно посрещане), а Алексей Родичев добави 18 точки (1 блок, 52% ефективност в атака, 47% позитивно и 41% перфектно посрещане) за победата. Тодоров, койти бе сменен в третия гейм, завърши с 6 точки (3 блока и 75% ефективност в атака) за успеха. За тима на Факел Константин Бакун заби страхотните 26 точки (1 блок, 56% ефективност в атака), но и неговите усилия не помогнаха за победата.
ГАЗПРОМ-ЮГРА: Павел Панков 5, Артьом Смоляр 8, Алексей Черемисин 13, ТОДОР АЛЕКСИЕВ 19, Алексей Родичев 18, ТЕОДОР ТОДОРОВ 6 - Сергей Снегирев-либеро (Денис Шипотко 1, Александър Чефранов, Сергей Баранов, Николай Евтюхин 3)
Старши-треньор: Вадим Хамуцких
ФАКЕЛ: Валерио Вермилио 1, Константин Бакун 26, Михал Винярски 13, Алексей Спиридонов 9, Александър Гуцалюк 9, Александър Критский 4 - Владимир Шишкин-либеро (Артьом Тохташ, Олег Самсоничев 1, Виталий Мосов 1, Дмитрий Красиков, Роман Мартинук-либеро)
Старши-треньор: Фердинандо Де Джорджи.